Pobyty

Učte sa francúzštinu v Lyone

Chcete vo francúzštine napredovať rýchlejšie? Učiť sa intenzívne a efektívne? Obklopiť sa francúzštinou každý deň a spoznať francúzsku kultúru na vlastnej koži? Ak ste aspoň raz odpovedali áno, kurzy francúzštiny v jazykovej škole Inflexyon sú určené pre vás!

Štúdium v jazykovej škole v Lyone vám ponúkne možnosť venovať sa francúzštine naplno. Po absolvovaní vyučovacej hodiny s kvalitnými francúzskymi lektormi, si potrénujete vašu francúzštinu v kaviarni alebo obchode. Večer zase o vašom dni porozprávate vašej hosťovskej rodine. Ručíme vám za to, že sa vám po francúzsky bude aj snívať.

Okrem toho vám Lyon dá možnosť ochutnať skutočnú atmosféru francúzskeho veľkomesta. Druhé najväčšie mesto vás očarí svojou kultúrou, históriou a gastronómiou. Navyše Lyon je mesto, ktoré má vynikajúcu polohu, z Viedne ste tam priamym letom za menej ako dve hodiny.

Štúdium jazyka priamo v danej krajine je nielen skvelou životnou skúsenosťou a investíciou do vášho vzdelania, je to aj jedinečná príležitosť spoznať ľudí z celého sveta, ktorí sa chcú zdokonaliť vo francúzštine rovnako ako vy.

 

O škole

Jazyková škola Inflexyon vznikla pred sedemnástimi rokmi a je určená všetkým zahraničným študentom, ktorí sa chcú učiť francúzštinu priamo vo Francúzsku. Ponúka viacero skupinových aj individuálnych kurzov. Inflexyon využíva vlastnú inovatívnu pedagogickú metódu, ktorá dáva do popredia predovšetkým rýchlu adaptáciu študentov do francúzskeho života a kladie dôraz na precvičovanie rozprávania. Okrem toho vám Inflexyon ponúka:

  • kurzy v malých skupinách pre rýchlejšie napredovanie 
  • širokú škálu kurzov
  • medzinárodné prostredie, do jazykovej školy prichádzajú študenti z celého sveta
  • kultúrne a gastronomické výlety v Lyone a okolí
 

Kurzy

Jazyková škola ponúka tri typy štandardných skupinových kurzov: Polointenzívny, Intenzívny a Intenzívny šitý na mieru, ktoré patria u študentov medzi tie najobľúbenejšie. V ponuke školy však nájdete aj iné špecifické skupinové kurzy, individuálne kurzy alebo prípravu na jazykové certifikáty. V prípade záujmu o niektorý z takýchto kurzov nás neváhajte kontaktovať na info@francuzstina.eu.

Jedna vyučovacia hodina trvá 45 minút.

Polo-intenzívny kurz

Polo-intenzívny kurz ponúka 17 vyučovacích hodín týždenne, 15 z nich bude súčasťou štandardného skupinového kurzu a 2 hodiny predstavujú konzultácie s vyučujúcim.

Intenzívny kurz

Počas intenzívneho kurzu absolvujete 27 vyučovacích hodín týždenne. Hodiny budú rozvrhnuté nasledovne: 15 hodín štandardného skupinového kurzu, 10 hodín skupinových “ateliérov” a 2 hodiny konzultácií s vyučujúcim.

Intenzívny kurz šitý na mieru

Intenzívny kurz šitý na mieru vám ponúka 30 vyučovacích hodín týždenne. Je v nich zahrnutých 15 hodín štandardného skupinového kurzu, 10 hodín skupinových “ateliérov” a 5 hodín individuálneho kurzu.

Cenník kurzov:

V tabuľke sú uvedené ceny za jeden týždeň.

 

Typ kurzu / Počet týždňov 1-6 7-12 13-24 25-36 37 a viac
Polo-intenzívny 160 € 160 € 145 € 135 € 135 €
Intenzívny 250 € 240 € 215 € 210 € 205 €
Intenzívny na mieru 450 € 425 € 400 € 395 € 390 €
 

Ubytovanie

Aby ste sa v Lyone cítili skutočne ako doma, jazyková škola Inflexyon sa postará o vaše ubytovanie. Ponúka vám viacero možností a kombinácií podľa vašich potrieb a preferencií. Všetky plne zariadené, s pripojením na internet a s vynikajúcou lokalitou.  

Študentská rezidencia

Študentské rezidencie sú pre študentov obľúbeným a cenovo najprijateľnejším riešením. Okrem výhodnej ceny ponúkajú internáty aj skvelú dostupnosť do centra mesta alebo do jazykovej školy a taktiež možnosť spoznať množstvo študentov z Francúzska, ale aj z celého sveta.

Minimálna dĺžka ubytovania v študentských rezidenciách sú 2 týždne.

Typ izby Súčasť izby Kuchyňa Kúpeľňa Cena za mesiac
Samostatná izba posteľ, pracovný stôl, stolička, skriňa nie (na chodbe) nie (na chodbe) 190-250 €
Samostatná izba v 6-izbovom byte posteľ, pracovný stôl, stolička, skriňa áno áno (2) 270-320 €
Štúdio (malá garsónka) posteľ, pracovný stôl, stolička, skirňa chladnička, príp. mikrovlnka áno 270-320 €
Štúdio (garsónka) posteľ, pracovný stôl, stolička, skriňa áno áno 380-430 €
Súkromné študentské ubytovanie

Pre tých, ktorí majú radi svoje súkromie a uprednostňujú vyšší štandard je ideálnou voľbou súkromné študentské ubytovanie. Ponúka študentom pohodlie a pokoj, nachádza sa v blízkosti centra a jazykovej školy.

Typ izby Súčasť izby Kuchyňa Kúpeľňa Cena za mesiac
štúdio (garsónka) posteľ, pracovný stôl, stolička, skriňa áno áno 600-800 €
Bývanie v hosťovskej rodine

Ak chcete z jazykového pobytu vyťažiť skutočne čo najviac a čo najrýchlejšie napredovať vo francúzštine, ideálnou voľbou je bývanie v hosťovskej rodine. Takto budete mať možnosť trénovať francúzštinu aj mimo kurzu a zažijete každodenný život bežných Francúzov.

V hosťovskej rodine budete mať zabezpečenú samostatnú izbu s prístupom na internet, kúpeľňu (aj s práčkou) a kuchyňu zdieľanú s rodinou a/alebo s inými študentmi.

Vybrať si môžete bývanie v Zóne 1 (max. 20 minút pešo do jazykovej školy) alebo v Zóne 2 (nutné využiť verejnú dopravu na prepravu do jazykovej školy). V tabuľke sú uvedené ceny pre bývanie v hosťovskej rodine v Zóne 1. Pri Zóne 2 sú všetky ceny o 10€ lacnejšie.

Typ ubytovania/Cena za týždeň 1 až 3 týždne 4 - 12 týždňov 13 až 24 týždňov 25 a viac týždňov
Samostatná izba s raňajkami 145 € 140 € 140 € 140 €
Samostatná izba s polpenziou 200 € 190 € 190 € 190 €
 

Termíny

Je na vás či prídete do Lyonu na týždeň, mesiac alebo na 4 mesiace. Môžete začať kedykoľvek, či už na začiatku alebo konci mesiaca. Jedine úplným začiatočníkom odporúčame zapísať sa vždy na začiatku kurzu. Najbližšie trimestre v jazykovej škole Inflexyon sú rozvrhnuté nasledovne:

Zima 2023
  • január: od 8.1. do 2.2.
  • február: od 5.2. do 1.3. 
  • marec: od 4.3. do 29.3.
Jar 2024
  • apríl: od 1.4. do 26.4.
  • máj: od 6.5. do 31.5. 
  • jún: od 3.6. do 28.6.

Lyon

Lyon je tretím najväčším mestom Francúzska a druhou najväčšou francúzskou aglomeráciou. Nachádza sa medzi mestami Paríž a Marseille, na sútoku riek Rhône a Saône. Bolo založené v roku 43. p.n.l. pod názvom Lugdunum. Postupne sa stalo významným strediskom obchodu, gastronómie a taktiež kinematografie. V roku 1998 bolo mesto zapísané na zoznam svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

 

 

Doplňujúce informácie

V dostatočnom predstihu pred začiatkom kurzu je potrebné si zabezpečiť dopravu do Lyonu a cestovné poistenie. Lyon so svojou výhodnou polohou ponúka predovšetkým možnosť využiť cenovo prijateľné lety priamo z Viedne, ktoré zabezpečuje spoločnosť EasyJet.

Cestovné poistenie si môžete v dnešnej dobe zabezpečiť veľmi rýchlo a jednoducho z pohodlia vášho domova. Rôzne typy cestovného poistenia ponúkajú napríklad poisťovne Union, Generali alebo Allianz.

V prípade akýchkoľvek otázok alebo nejasností ohľadom dopravy a poistenia, sa na nás neváhajte obrátiť, veľmi radi vám so všetkým pomôžeme.

 


Cenová kalkulácia

Uvedené ceny slúžia len pre orientačné účely. V celkovej sume je už zahrnutý registračný poplatok Inflexyon (50€) a poplatok za zabezpečenie ubytovania (60€)

Spolu 110.00 €