Články

ZAZ: La pluie

Zaz, vlastným menom Isabelle Geffroy, je francúzska speváčka, ktorá svojimi piesňami motivovala nejedného študenta francúzštiny učiť sa tento krásny jazyk.

La galette des rois

J'aime la galette, savez vous comment ? Quand elle est bien faite avec du beurre dedans! Tralala tralalalère... La galette des rois (kráľovský koláč) je francúzskou špecialitou, ktorá má dlhodobú tradíciu a každoročne v januári poteší nielen deti, ale aj dospelých.

TRADITIONS DE NOËL

Nous espérons que l’année qui s’achève vous a apporté plein de belles choses et de moments agréables. Nous vous souhaitons un chaleureux Noël entouré des personnes qui vous sont chères et une bonne et heureuse année 2019.

Petit papa Noël (chanson)

Pieseň Petit papa Noël vznikla v 40. rokoch 20. storočia. Jej autorom je francúzsky spevák a herec Tino Rossi. Prespievali ju viacerí interpreti a stala sa jednou z najznámejších francúzskych vianočných kolied.

Halloween en France

Le mercredi 31 octobre, c'est Halloween ! Dans la nuit du 31 octobre au 1er novembre, les Américains vont se déguiser en créature ou en personnages comiques et faire la fête. Mais en France, verra-t-on donc beaucoup de personnes déguisées ?

INDIVIDUÁLNE HODINY

Chceli by ste radšej navštevovať kurz šitý naozaj na mieru, na ktorom sa naši lektori prispôsobia vašim konkrétnym potrebám? Potom sú naše individuálne kurzy vhodné práve pre vás. Budete sa na nich učiť svojím tempom a zameriame sa na oblasti, ktoré sú pre vás najpotrebnejšie, či už v práci alebo súkromí.