Ako sa učiť francúzštinu?

Ak ste sa priklikli sem, predpokladáme, že vám je francúzština blízka rovnako ako nám. Možno ju študujete v škole alebo ste dávno študovali. Možno sa Vám len páčia francúzske piesne alebo máte radi francúzsku kuchyňu. Radi by ste sa do francúzštiny pustili alebo si prehĺbili už nadobudnuté vedomosti?  Ako na to? Otázka, ktorú si často kladie nejeden študent jazyka. Existuje na ňu mnoho odpovedí, pretože, ako sa hovorí: „koľko ľudí, toľko chutí”. Po skúsenostiach z mnohých hodín a kurzov, môžeme povedať, že prvým krokom k úspechu je bezpochyby motivácia a vytrvalosť. Ak ste motivovaný a vytrvalý, dokážete zdolať jazykové alebo nejazykové prekážky oveľa ľahšie a efektívnejšie. Potom už len nájsť spôsob ako francúzštinu zakomponovať do praxe a vedieť ju aktívne využívať.

My vám v tom na našich kurzoch radi pomôžeme. Ponúkneme vám štyri najdôležitejšie ingrediencie na ceste k úspešnému zvládnutiu cudzieho jazyka.

Motivácia

Aby ste sa francúzštinu začali učiť, vrátili sa k nej po dlhšej prestávke alebo jednoducho prešli na vyššiu úroveň, budete potrebovať v prvom rade motiváciu. Vycestovať do Francúzska, študovať v Paríži, získať lepšiu prácu, mať novú výzvu, nájsť si francúzsku priateľku. Čokoľvek Vám je blízke a pomôže vám napredovať. Vaša motivácia je vaším dlhodobým cieľom, ktorý sa snažíte dosiahnuť. Napíšte si ho na papier, do diára, do telefónu, na plochu počítača, vylepte nad posteľ alebo len intenzívne majte na pamäti. Nezabudnite na tento cieľ, mal by to byť váš hnací motor, ktorý vás poženie vpred.

Naši študenti majú rôzne motivácie. Niektorí sa učia kvôli práci, kvôli štúdiu, kvôli rodičom, aby prekročili vlastné limity. Nech už máte akúkoľvek motiváciu, budeme radi, ak sa pridáte k naším šikovným študentom a výzve učiť sa francúzštinu budeme čeliť spoločne.

Vytrvalosť

Sú mnohé metódy ako sa učiť jazyk rýchlo a efektívne. Niekedy nám učenie ide lepšie, inokedy horšie. Aj preto je dôležitá vytrvalosť. Učenie jazyka je dlhodobý proces, raz budete mať pocit, že viete takmer všetko a na ďalší deň vám to pôjde ako v lete na saniach. Nezúfajte, aj tí najzdatnejší polygloti prežívajú rovnaké chvíle. A preto sa nikdy nevzdávajte!

Našim cieľom je študentov nielen učit čítať, písať a rozprávať po francúzsky. Chceme vás podržať vo chvíľach, keď už toho máte plné zuby a nemáte chuť pokračovať. Z naších hodín odchádzajú študenti povzbudení a odhodlaní pustiť sa do ďalších francúzskych prekážok.

Aktivita

Nebuďte len pasívni poslucháči francúzštiny, ale aktívne ju začnite využívať. Spievajte si francúzske pesničky, opakujte si francúzske texty, naučte sa naspamäť francúzske výrazy a pochváľte sa nimi priateľom. Je mnoho príležitostí, kde sa budete môcť vyrozprávať.

Na našich kurzoch vyučujeme v malých skupinkách, preto každý dostane priestor  rozprávať, pýtať sa, opakovať alebo nám aj zaspievať. Naši šikovní lektori vedia každú skupinku viesť tak, aby sa študenti nebáli vlastných chýb, pretože práve tak sa vieme spoločne zlepšovať.

Prax

Každý máme denne len 24 hodín, z toho priemerne 7 spíme, 8 pracujeme, jednu hodinu jeme, zvyšok športujeme, trávime čas s rodinou, nakupujeme, varíme, pozeráme televíziu alebo čítame. Začnite svoje aktivity robiť vo francúzštine. Cvičíte? Cvičte po francúzsky. Varíte? Varte po francúzsky. Pozeráte televíziu? Pozerajte ju po francúzsky. Čítate? Čítajte po francúzsky. Takto sa jazyk stane prirodzenou súčasťou vášho života.

My to robiť vieme a preto vás to radi naučíme. Naše kurzy sú interaktívne, zábavné a zlepšia nielen Vašu znalosť jazyka ale obohatia Vás v mnohých iných oblastiach.

Pozrite si našu aktuálnu ponuku kurzov a pridajte sa k nám: 

http://www.francuzstina.eu/kurzy/583/skupinove-online-kurzy/